Räägime Lash Liftist

Head iluhuvilised!

Seda postitust olen planeerinud kirjutada juba mõnda aega. Teemaks on täna Lash Lift ehk ripsmete püsikoolutamine. Kirjutan sellest missugune peaks olema teenuse töökäik ning missugune peaks olema tulemus. Ilumaailma asjad on väga loomingulised, iga klient on väga erinev, kuid hea Ilutegija õpib igal korral, mil ta oma teenust pakub. Minu eesmärk ei ole selle kirjutisega kedagi süüdistada halva töö tegemises, vaid eesmärk on pakkuda oma visiooni teenuse kvaliteedist.

Lisaks Lash Lift’i teenuse pakkumisele pakun ka selle koolitust. Mulle meeldib teha oma tööd südamega ja väga hoolsalt ning oleks rõõm näha, et ka teised teevad seda sama põhjalikult. Ilutegijad, palun süvenege rohkem oma klientide eripäradesse, ripsmekarva seisukorda jne. Tehke oma tööd mõttega, mitte lihtsalt töö pärast.
Ma lisan siia paar pilti Lash Lift’ist missuguseid minu arvates teha ei tohiks ning lisan ka foto missugused peaksid olema ripsmed peale Lash Lift protseduuri. Pilt ripsmetest, mis minu arvates ei ole just briljantsemad, on võetud netist, googeldades, teine on aga minu enda töö. Esimesel pildil olevaid stiilinäiteid võib aga näha ka Eestis tegutsevate Ilutegijate reklaamides.

Kui klient tõuseb püsti ja vaatab peeglisse, siis kindlasti EI TOHIKS ta näha sellist vaatepilti:


Mis on sellel pildil valesti? Peale protseduuri ei tohiks olla ripsmed selliste kimpudena/pulkadena koos. Kuidas seda vältida? Vältida ei saagi, kuid seda saab parandada – protseduuri teostaja peaks ripsmed korralikult läbi kammima.

Klient PEAKS nägema sellist vaatepilti:

Sellel pildil on näha, et ripsmed on kammitud läbi, eraldatud. Ripsmetele on kantud keemiline värv.

Lash Lift protseduur peaks olema neljas osas:

  1. Peale silikoonide paigaldamist kliendi laugudele ja ripsmete korralikku, sirget asetamist silikoonile, pannakse ripsmetele koolutamist tegev aine. Selle aine toimeaeg peaks sõltuma kliendi ripsmete seisukorrast/olemusest. Kui paljud Ilutegijad panevad kõikidele ripsmetele, olenemata, kas need on väga õhukesed ja rikutud või hoopiski väga, väga tugevad, aine mõjuma sama pikaks ajaks (15 minutit(, siis peaks siiski vaatama ka veidi, mida need karvad seal teevad. Aine kestvusaeg peaks olema, sõltuvalt ripsmetest, 10-15 minutit.
  2. Teises faasis läheb ripsmetele aine, mis fikseerib ja kinnistab koolduvuse. Ka selle aine mõjuaine peaks sõltuma ripsmete seisukorrast, mitte ei panda kõigile 15 minutiks.
  3. Kolmandas faasis ripsmed värvitakse keemiliselt. Jah, tõepoolest! Kui minult küsitakse teenust, siis tihtipeale küsitakse ka, kas ripsmed värvitakse ka keemiliselt või peab selle teenuse eraldi juurde ostma. Hhhmmm, ma ei tuleks selle pealegi, et ma ei värvi kliendi ripsmeid!
  4. Ja neljandas faasis on aeg ripsmetelt eemaldada värv ning toita ripsmeid vitamiinidega, sest siiski karva on ju veidi keemiliselt töödeldud. Eemaldamisel peaks kasutama spetsiaalset ainet, mis mitte ainult ei eemalda ripsmetelt liimi ja üleliigsed ained, vaid ka niisutab karva. Ja kindlasti kammida üleliigne liim, värv või mis iganes rispmetest välja saada.

Keegi meist ei tee alati kõike ideaalselt – ei mina, ei sina ega ka Mari ega Jüri, kuid alati saab oma vigadest midagi uut õppida.

Loodan siiralt, et see kirjatükk ei solva ühtegi Ilutegijat vaid hoopis annab juurde midagi., õige Ilutegija ju õpib igal sammul.

Samuti on selle kirjutise eesmärk kliente veidi harida ja tekitada soovi millegi enama jaoks kui lihtsalt neli koolutatud pulka.